محل تبلیغات شما

چرا باید کتاب بخوانیم؟

کتاب ها سرنوشت ها و سرگذشت های متفاوتی را نقل میکنند که به طریقی همه آن ها مایه عبرت اند و این مایه خرسندی است که دیگر نیازی نیست دوباره تجربه کرد و دوباره آزموده را آموخت و سپس دوباره آزمود اما به لطف حس کنجکاوی و گاه وقتی سرکشی و کمال طلبی انسان، شاهد تکرار سرنوشت های مشابه در تمام طول تاریخ بوده ایم.

به هرحال کتاب ها با آن ظاهر ساده و بی ریایشان توانسته اند مسیر پیگیری اهداف مورد بحثشان را تا حدودی روشن کنند و مانع انقلابات شخصی خطرناک و جمعی ناگوار بشوند هرچند مقدار آن را نیز به صفر نرساندند اما تصور کنید که اگر هیچ کتابی نبود این مقدار به چه درصد هولناکی میرسید.

از بخش کلی تر آن که عبور کنیم کتاب ها به سبب اینکه تجربی و تفکری هستند و تنوعشان به اندازه تفاوت آدم هاست میتوانند الگوی مناسبی برای تغییر، تشویق و تعمیر ذهنیت و زندگی ما انسان ها را فراهم کنند. بطوریکه برای یک انسان خردمند هرکتاب ارزش یک بار خواندن را دارد و برای دیگر انسان ها حداقل یک کتاب وجود دارد که بدون زمین گذاشتن تا آخرین صفحه آن را بخوانند و از خواندنش سر خوش بشوند.

پیشنهاد من به عنوان کسی که مجذوب و مسحور دنیای کتاب شده ام به شما این است کتابتان را پیدا کنید و آن را بخوانید ! فقط برای یک بار!

چرا باید کتاب بخوانیم؟

چگونه شروع کردم؟(3)

چگونه شروع کردم؟(2)

ها ,کتاب ,یک ,انسان ,مایه ,بشوند ,آن را ,انسان ها ,یک بار ,برای یک ,کتاب ها

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

physic_nikonjad